PDF (1.15MB)
PDF(1.18MB)
Плакат на кампанията на За Земята срещу генетично модифицираните фуражи (JPEG 380 KB)
(5,8MB)
PDF (280 KB)
Като прехвърлят вината за кризата върху прекомерните разходи на правителствата, политиците и банкерите се опитват да докажат, че единственото решение на кризата е орязването на обществените разходи. Това доведе до допълнителното влошаване на европейската дългова криза. Европа спешно се нуждае от алтернативни погледи за това какво е развитие, защото то не може да се изразява в орязването на социалните разходи. Развитието трябва да предлага екологични, социално справедливи и устойчиви модели за бъдещето В тази брошура ЕС "За Земята" предлага един такъв поглед, базиран на материали от листовка по темата на TNI (http://www.tni.org/briefing/eu-crisis-pocket-guide).
Плакат, онагледяващ рисковете, които генетично модифицираните организми крият за фермерите (JPEG 457 KB)
Плакат относно опасностите, свързани с патентованите генетично модифицирани организми (JPEG 344 KB)
Плакат относно връзката между генетично модифицираните организми и хранителната криза (JPEG 312 KB)
Изследване на последиците от либерализацията на селскостопанските пазари и прехода към свободна пазарна демокрация в България.
Част първа: Преглед на селското стопанство в България преди 1989 г. и настъпилите промени през първите години след 1989г. в контекста на радикалните поземлени реформи и последвалата ги хранителна криза.
Част втора: Последиците от интегрaцията на българското селско стопанство в световния пазар, повлияни от два ключови фактора: СТО и членството в ЕС.
Примери: Хранителната криза през 1996 г, конкретен казус, който разкрива последиците от либерализацията на пазара върху дребните производители на краве мляко.
Част трета: Социални стратегии за постигане на хранителна независимост по време на хранителна криза, важни непосредствени възможности за гарантирането на правото на прехрана.
Заключение: Обобщени изводи и съпоставяне с положението в развиващите се страни.